21 Ağustos 2019

Gösterim: 193

Hakkımızda

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında açılacak olan bu program çağ ve teknoloji ile birlikte gelişen, görsel bir iletişim tasarımı disiplinidir. Kitle iletişim araçlarından çoklu ortamlara kadar grafik tasarımın her alanda kullanılması Grafik Tasarım Programına duyulan ihtiyacı da her geçen gün artırmıştır. Disiplinlerarası iletişim hedefleri ve amaçlarını da çağa göre yeniden şekillendiren bu program; her alanda tasarımcı olarak görev yapabilecek düzeyde bilgi ve beceri ile donatılmış, tasarım tekniklerini bilimsel yaklaşım ve yaratıcılıkları ile birleştirebilen, mesleki etik ve değerlere sahip, nitelikli tasarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz reklam ajanslarında, interaktif medya ajanslarında, kurumsal firmalarda grafiker olarak veya serbest çalışmaktadır.

2 yıllık bir ön lisans programı olan Grafik Tasarım Programı, TYT puanı ile öğrenci almaktadır. Program öğrencileri 3+1 Modeli ile öğrenim görürler. Bu model ile öğrencilerimiz program süresi olan 4 yarıyılın 3 yarıyılında yetkinlik dersleri, temel alan dersleri, mesleki alan uzmanlık derslerini tamamlar ve son 1 yarıyılda ise sektör işletmelerinde işyerinde uygulama eğitimi alırlar.

Mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavında başarı oldukları takdirde üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarına geçiş yaparak ya da yurtdışında bir üniversitede lisanslarını tamamlayabilirler.

Mezunların Çalışma Alanları

Öğrencilerimiz DGS sınavı ile Fotoğraf, , Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Fotoğraf ve Video, Grafik Animasyon, Grafik Sanatları, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım bölümlerine geçiş yapabilmektedirler. https://www.osym.gov.tr/TR,15729/2019-dgs-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html 

Bölümüzde deneyimli 3 Öğretim Görevlisi görev yapmaktadır. Donanımlı ve modern teknolojiye sahip konforlu 3 adet bilgisayar laboratuvarımız (iMac Laboratuvarı, Windows Laboratuvarı ve Linux Laboratuvarı) 1 adet fotoğraf ve 2 adet tasarım atölyemiz bulunmaktadır.

 


Fotoğraflar