02 Aralık 2018

Gösterim: 44

Türkiye Teknoloji Buluşmalarına Katıldık

Öğr. Gör. Ahmet AKKAYA ve Öğr. Gör. Bülent GEDİK rehberliğinde, Bilgisayar Programcılığı ve İşletme Yönetimi programlarında öğrenim gören öğrencilerimizle birlikte Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe katıldık.

EticaretSEM ve Eticaret Merkezi A.Ş tarafından gerçekleştirilen Türkiye Teknoloji Buluşmalarının bu yılki ana konusu “KOBİ'ler için Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat". Ticaret Bakanlığımızın ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı destekleri ile TOBB himayelerinde, Vodafone ve Akbank ana sponsorluğunda 2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ev sahipliğinde organize edilen bu büyük organizasyon tam gün sürdü.

Tam anlamıyla dijital bir devrim yaşadığımız günümüzde artık herkes dijital ile iç içe yaşıyor ve dijitali oldukça etkin kullanıyor. Hem yurt içinde hem de dünyada eticaret yapabilmek artık büyük önem taşıyor. Bu durum KOBİ’leri dijital ile yaşanan hızlı dönüşüme ayak uydurmalarını ve sınırlarını ülke dışına taşımalarını zorunlu hale getiriyor. Sınır ötesi ticaret... yani E-ihracat, ürünlerin perakende bir şekilde yurtdışına satılmasına olanak tanıyan ve yurtdışı pazarlarda firmaların boy göstermesini sağlayan sistemin adıdır. Bu kapsamda"E-ticaret & E-ihracat" konuları hakkında Vodafone, SefaMerve, PTT AŞ., sahibinden.com, kariyer.net, ARS Media, Ticimax, Entegra ve Tek Klavuz Dij. Paz. firmalarının yetkilileri tarafından çok önemli bilgiler verildi.