03 Nisan 2018

Gösterim: 113

Müdür Mesajı

Prof. Dr. Alpaslan SEREL

Ülkelerin ekonomik gelişmeleri ancak yetişmiş insan gücü ile mümkündür. Mesleki eğitim ise yetişmiş insan gücü için zorunlu bir süreçtir. Bu bakış açısı ile kurulmuş olan Gönen Meslek Yüksekokulunun temel amacı; öğrencilere yeterli mesleki bilgileri vermek ve bağımsız düşünebilen, araştırma yapabilen ve doğru karar verebilen, yaratıcı düşünceye sahip çağdaş bir vatandaş olarak öğrencileri topluma kazandırmaktır.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin hızla gelişen ve büyüyen kurumlarından olan Meslek Yüksekokulumuz, Balıkesir Üniversitesi bünyesinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulu’nun 14 Şubat 1994 tarihli toplantısında 1994-1995 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrencili olarak açılması yönünde alınan karar gereğince faaliyete geçirilmiştir. Meslek Yüksekokulumuz 1994-2005 tarihleri arasında Gönen Köy Hizmetleri Birliği’nce yurt olarak inşa ettirilen binada eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmüş ve Nisan 2005'te Babayaka Köyü yolu üzerindeki modern kampüsüne taşınmıştır.

Meslek Yüksekokulumuz 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 6640 sayılı Kanun ile kurulan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne bağlanmıştır.   Haziran 2017 itibarıyla 1077 öğrencisiyle 6 programda birinci öğretim ve 2 programda ikinci öğretim olmak üzere toplam 8 programda eğitim-öğretim faaliyetine devam edilen yüksekokulumuzda eğitim alanlarının yanı sıra 2 adet bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, iç ve dış kantin, basketbol, voleybol ve halı saha bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz ulusal ve yerel ölçekte bulunduğu yörede; aydın, çağdaş donanımlara sahip, genç bireyler yetişmesine katkıda bulunmaya, nitelikli ara eleman yetiştirilen sektörlere, deneyimli idari ve akademik kadrosuyla yardımcı olmaya devam edecektir.

Prof. Dr. Alpaslan SEREL
MÜDÜR


Fotoğraflar