11 Ağustos 2021

Gösterim: 654

Tanıtım

 

Programın Amacı

Web Tasarımı ve Kodlama Programının amacı, Web tasarımı ve kodlama alanlarında ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını yetiştirmektir. Ayrıca, Web tasarımı ve kodlama alanlarında halen çalışmakta olan personelin etkinlik ve verimliliklerini artıracak şekilde bilgi ve becerilerle donatılmalarını sağlamak da amaçlanmaktadır.

 

Programın Hedefi

Web tasarımı ve kodlamaya yönelik projeleri, alanında edindiği bilgi ve becerileri kullanarak verileri yorumlayabilen ve değerlendirebilen, tasarım ve yazılım konularında sorunlarını tanımlayabilen ve çözüm önerileri geliştirebilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca, alanı ile ilgili uygulamalar için gerekli bilgisayar programlarını etkin bir şekilde kullanabilen, bireysel ve gurup halinde çalışabilme becerisine sahip; alanındaki gelişmeleri takip eden ve kendini sürekli yenileyen nitelikli bireylerin yetiştirilmesi de programın en önemli hedeflerindendir.

 

Kariyer Olanakları

Web Tasarımı ve Kodlama Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar bilişim sektöründe Web Tasarım Uzmanı, Web Tasarımcısı, Kodlama Uzmanı, Görsel Web Tasarımcısı, Arayüz Geliştiricisi olarak çalışabileceklerdir. Bunun yanında mezunlar kendi web tasarım şirketlerini de kurabilirler.

 

Çalışma Olanakları

Kendi web sitesi yönetimini gerçekleştiren tüm KOBİ’ler,

Web altyapısı hizmeti veren Sektör şirketleri,

İçerik geliştirme hizmeti veren sektör şirketleri

Kamuda web teknolojileri alanında ihtiyaç duyan tüm ilgili birimlerinde

Bilişim ve yazılım sektöründeki üretim ve teknik destek sağlayan firmalarda istihdam edilmektedir.

 

Dikey Geçiş Olanakları

Bu programdan mezun olan öğrenciler, dikey geçiş kapsamında başvurabilecekleri lisans programlarını, bu programların koşullarını ve bu programlara alınacak öğrenci sayılarını gösteren Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzu’ndan detaylı bilgiye ulaşabilirler. Bu kılavuzda, adayların nasıl başvurabilecekleri, lisans programı tercihlerini nasıl yapacakları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme işlemleri, meslek yüksekokulu müdürlükleri ve açıköğretim önlisans programlarının bağlı olduğu birimlerce yürütülecek işlemlerle ilgili ilke ve kurallar yer almaktadır.