Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019

Gösterim: 4461

Programımız Hakkında

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında açılacak olan bu program çağ ve teknoloji ile birlikte gelişen, görsel bir iletişim tasarımı disiplinidir. Kitle iletişim araçlarından çoklu ortamlara kadar grafik tasarımın her alanda kullanılması Grafik Tasarım Programına duyulan ihtiyacı da her geçen gün artırmıştır. Disiplinlerarası iletişim hedefleri ve amaçlarını da çağa göre yeniden şekillendiren bu program; her alanda tasarımcı olarak görev yapabilecek düzeyde bilgi ve beceri ile donatılmış, tasarım tekniklerini bilimsel yaklaşım ve yaratıcılıkları ile birleştirebilen, mesleki etik ve değerlere sahip, nitelikli tasarımcılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz reklam ajanslarında, interaktif medya ajanslarında, kurumsal firmalarda grafik tasarım elemanı olarak veya serbest çalışmaktadır.

Kendi içinde pek çok ihtisas alanlarına sahip olan grafik tasarım programından mezun olan öğrencilerimiz DGS sınavı ile Fotoğraf, , Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Fotoğraf ve Video, Grafik Animasyon, Grafik Sanatları, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, İletişim Tasarımı, İletişim ve Tasarım bölümlerine geçiş yapabilmektedirler. https://www.osym.gov.tr/TR,15729/2019-dgs-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html

Bölümüzde deneyimli 3 Öğretim Görevlisi görev yapmaktadır. Donanımlı ve modern teknolojiye sahip konforlu 3 adet bilgisayar laboratuvarımız (iMac Laboratuvarı, Windows Laboratuvarı ve Linux Laboratuvarı) 1 adet fotoğraf ve 1 adet tasarım atölyemiz bulunmaktadır.