Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019

Gösterim: 2807

Gönen Meslek Yüksekokulu Yerleşkemizde “Fidan Dikim Şenliği” Düzenlendi

        Üniversitemiz Gönen Meslek Yüksekokulu Yerleşkemizde “Fidan Dikim Şenliği” etkinliği kapsamında 1500 fidan toprakla buluştu. 

       Fidan Dikim Şenliği etkinliğine, Balıkesir Milletvekilli Adil Çelik, Gönen Kaymakamlığına vekalet eden Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılman, il ve ilçe protokolü üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş dünyasının önemli isimleri, basın mensupları ve fidan yerlerinin hazırlanmasında, temininde ve dikim sürecinde destekleri olan  sponsorlarımız katıldı. Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Arucu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Alpaslan Serel ile Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş da hazır bulundu. Etkinliğe Üniversitemiz akademisyenleri ve öğrencilerimiz de yoğun ilgi gösterdi.

       Programın açılış konuşmasını Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Arucu gerçekleştirdi. Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Arucu, bugün ve içerisinde bulunduğumuz baharın değerini anlamak ve ülkemizdeki yeşil örtüyü daha yoğun kılmak amacıyla yaptığımız çalışma bizlere ve öğrencilerimize motivasyon kaynağı olmaktadır. Ağaçlar yaşamımızın her anında bizlerle birlikte olup, insanın doğumundan ölümüne kadar birlikte olduğu bir varlıktır. Toprakta yaşayan fidanlar bir millet için ve üzerinde yaşayan insanlar için en değerli varlıklardır. Ormanlar içlerinde barındırdıkları hayvanları ve bizleri neşeli kılan yaşam ortamını oluşturmaktadır. Milletimizin en önemli zenginlik kaynaklarından olan ve uzun bir süreçte oluşturduğumuz bu alanları korumak, geliştirmek ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu vatandaşlık görevimizi hep birlikte gerçekleştirmeli ve bu hususu çocuklarımıza öğreterek geleceğe taşımalıyız diyerek herkesi fidan dikmeye davet etti. Bu vesileyle 400 adet elma, 317 adet kara servi, 150 adet palmiye, 124 adet mavi servi, 90 adet kırmızı meşe, 86 adet ceviz, 50 adet kestane, 50 adet adet fıstık çamı, 50 adet hünnap ve çeşitli 183 adet de kızıkcık, kiraz, şeftali, dut, ayva, zeytin, akasya olmak üzere toplam 1500 adet fidan dikerek bahara merhaba diyoruz dedi. Bu süreçte emek ve destek veren tüm kurum/kuruluşlara, şirketlere, personelimize, öğrencilerimize çok çok teşekkür ederim dedi.

       Daha sonra sözü alan Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Ormanlar doğal hayatı koruyan, doğal hayatın içinde barındığı ortamları sağlarlar. Her türlü hayvan ormanların içerisinde barınmak durumundadır. Dolayısıyla fidanların korunması, bakılması, büyütülmesi çok büyük önem arz etmektedir. Ormanlar tıpkı insanlar gibidir. İnsanlar gibi doğarlar, büyürler, beslenirler, çoğalırlar, hatta haberleşirler, hareket ederler ve sonunda da her canlı gibi onlar da ölürler. Dolayısıyla bir bebeğe bakar gibi nazik ve güzel davranmak ve ona güzel bakmak hepimizin görevi olmalıdır. Gönen Meslek Yüksekokulu Yerleşkemizde gerçekleştirdiğimiz 1500 fidanın desteğinde her zaman yanımızda hissettiğimiz sponsorlarımıza, bu programın tertibinde bizlere destek olan tüm kamu kurum yöneticilerine, bizimle birlikte fidan dikmeye gelen tüm değerli konuklara, personelimize ve öğrencilerimize ‘Fidan Dikim Şenliği’ projesi vesilesiyle şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle 1500 fidanın toprakla buluşmasında emeği geçen sponsorlarımıza, kıymetli mesai arkadaşlarıma ve öğrencilerimize özverili çalışmalarından dolayı sonsuz teşekkür ediyor, yapılan bu hizmetlerin ülkemize ve Meslek Yüksekokulumuza hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca bundan sonra da fidanlara gözleri gibi bakmaları iyi büyütmeleri, iyi korumaları gerektiğini de ifade ediyor sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. 1500 fidan ve rekreasyon alanları memleketimize ve Üniversitemize hayırlı olsun, sağ olun var olun.” diye konuştu.

       Programın devamında Balıkesir Milletvekilli Adil Çelik konuşma gerçekleştirdi. Çelik, “Üniversitemiz bizim için ve kentimiz için çok önemli. Bundan dolayı Üniversitemizden gelen davetlere programımız el verdiği ölçüde mutlaka katılmaya çalışıyoruz. Böyle güzel bir etkinlikte burada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

       Sonrasında, öğrencilerimiz adına duygu ve düşüncelerini paylaşmak üzere Yüksekokulumuz İşletme Yönetimi Programı öğrencisi Büşra Gündüzvar bir konuşma gerçekleştirdi. Gündüzvar, “Gönen Meslek Yüksekokulumuzun düzenlemiş olduğu 1500 adet fidan dikme projesi için bugün burada hep beraber toplandık. Bu etkinlik, hem doğaya ve insana faydalı olmamıza vesile oldu hem de burada öğrenci arkadaşlarımla birlikte bir ekip halinde çalışıyor olmanın, bir şeyleri başarıyor olmanın mutluluğunu yaşatmış oldu. Bundan birkaç yıl sonra buraya döndüğümüzde diktiğimiz bu fidanların ağaca, o ağaçların da güzel bir ormana dönüştüğünü görmek inanıyorum ki hepimizi çok gururlandıracak. Bugün burada öğrenci arkadaşlarım adına bana konuşma hakkı tanıdığı için Meslek Yüksekokulu Müdürümüze ve çok kıymetli Rektörümüze teşekkürü bir borç biliyorum. Öğrenci arkadaşlarımla aramızdaki sosyal bağları kuvvetlendiren bu anlamlı etkinlik gibi projelerin artmasını gönülden temenni ediyor, Fidan Dikim Şenliğimizde bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

       Daha sonra Balıkesir Milletvekilli Adil Çelik, İşletme Yönetimi Programı öğrencimiz Büşra Gündüzvar’a günün anısına hediye takdiminde bulundu.

    Programın devamında Gönen Meslek Yüksekokulu Yerleşkemizin peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunan değerli sponsorlarımıza, Balıkesir Milletvekilli Adil Çelik, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Gönen Kaymakamlığına vekalet eden Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ve Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılman tarafından günün anısına plaket takdimleri gerçekleştirildi.

1500 Fidanın Toprakla Buluşmasında Emeği ve Desteği Geçen Sponsorlarımıza Teşekkürler

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Gönen Belediyesi Başkanı İbrahim PALAZ, Akın Kauçuk Sahibi Dursun AKIN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Ulaşım Planlama Şube Müdürü Emrah ALDEMİR, Mutlular Şirketler Grubu İbrahim MUTLU ve İsmail MUTLU, Anadolu Etap Tahirova Çiftliği Müdürü Tahir KALYONCU, DSİ Gönen Şube Müdürü Orhan TÜRKOĞLU, Humuselfi Zirai Alet Mak. San. ve Tic.Ltd.Şti. Hasan AKGÜN, Aladağ Orman İşletme Şefi Erdal ŞAHİN, Sarıköy Orman İşletme Şefi İsa MEŞE, Gönen Merkez Orman İşletme Şefi Yavuz TÜRKMEN, Gönen Ziraat Odası Başkanı Necati ÖZKURT, Bandırma Denetimli Serbestlik Müdürü Hasan BIYIK, Örnek Mobilya Erol TEZEL, Organik Gübre Desteği İsmail ASLAN ve Ersin GÜNER, Can İnşaat ve Hafriyat Özcan ÇALIK, Kapdağ Hafriyat Engin KAPDAĞ, Gönen Çorbacısı Sadi KUTLU, Gönen Sulama Birliği Başkanı Ahmet AY, Çiftçi & Pazarcı Erhan Şenel, Tokyay Kerestecilik Abdullah TOKYAY, Osman Karaoğlu Kerestecilik Osman KARAOĞLU, TEMA Vakfı GÖNEN İlçe Sorumluğu.