Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2024

Gösterim: 7763

Müdürün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Gönen Meslek Yüksekokulu çeyrek asırdır çok sayıda programda öğrenci mezun etmenin tecrübesiyle sizlere kapılarını açmaktadır. Yüksekokulumuz bugün itibariyle yedi örgün öğretim programında sizlere hem teorik hem de uygulamalı olarak eğitim vererek istihdam ve nitelikli iş gücü oluşturmayı hedeflemektedir.
Deneyimli ve dinamik akademik/idari bir yapıya sahip olan Meslek Yüksekokulumuzun temel amaçlarından birisi, ülkemizin sanayi ve hizmet sektöründe çalışma olanağı bulacak, sorumluluk duygusu ve etik değerlere sahip, gayretli, araştırıcı, sorgulayıcı, donanımlı, bilgili ve modern eğitimi almış; bilgi teknolojileriyle donanmış, çalıştığı iş yerinde farkındalık oluşturan, verimliliği arttıran, mesleki ve teknik alanda meslek elemanı yetiştirmektir.

İkinci ise sizlere yukarıdaki nitelikleri kazandırmak anlayışı içinde mesleki eğitimi destekleyen büyük bir içtenlik ve gayretle uzman öğretim elemanlarımız kaliteli, etkili, güncel, uygulamalı ve rekabet edebilir bir eğitim modeli sunarak ülkemize nitelikli insan gücü kaynağı yetiştirme yolunda hizmet etmeyi sürdürmektir. Bu amaçların gerçekleştirilmesi için üniversite ve yüksekokul yönetimiyle birlikte sizlerin de büyük çaba göstereceğinize inanıyorum.

Eğitim ve öğretim yılının hepinize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diler, eğitiminiz boyunca elde edeceğiniz birikimleri daha ileriye taşıma azmiyle hepinize başarılar diliyorum.

Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürü
Dr. Öğr. Üyesi Muhammet ARUCU