Tarih: 04 Nisan 2017

Gösterim: 905

Üniversitemizde Girişimcilik Konferansı Düzenlendi

Kendi hayat hikâyesi üzerinden girişimcilik için eğitimi mi önemli yoksa öğretim mi önemli sorusuna cevap veren Gençer; “ Girişimcilikte neticeyi getirecek olan eğitim sonucunda elde edilen tecrübelerdir. Ama aynı zamanda girişimciliğe kadercilik de gider. Ama en önemlisi mesleğinizde başarılı olmak istiyorsanız Türkçeyi iyi kullanmanız gerekir. Eğer başka bir dili iyi bir şekilde konuşmak istiyorsanız aynı şekilde kendi lisanınızı iyi konuşmanız gerekiyor ki, o dilde mücadele edebilesiniz.” dedi.

Girişimcinin kendini kabul ettirmesi gerektiğine dikkate çeken Gençer; “Girişimcilik için aynı zamanda karşı tarafın sizin farkınıza varacak niteliğe sahip olmanız gerekiyor. Ve aynı zamanda sabretmesini, ne zaman hücum edeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.  Girişimcilikte istediğinizi olamasanız da, istediğinizle ve istemediğinizi birleştirebilirsiniz. Nerde olursanız olun itiraz hakkınızı kullanacaksınız. Girişimcilikte itiraz hakkı kırılma noktası yaratmaması açısından önem taşımaktadır. Girişimciyken her şeye hazırlanıp gitmeniz gerekiyor. Bir şeye karar verdiğiniz zaman zorlanmayı bileceksiniz ve kararlı olacaksınız. Disiplinli, gözlemci ve sentezci olmanız gerekiyor. Ve aynı zamanda sabırlı olmanız gerekiyor.” diye konuştu.

Konferans sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir tarafından Yahya Kemal Gençer’e teşekkür plaketi takdim ederek, Üniversitemizin anı tabağını hediye etti. Ardından topluluk öğrencileri ile Yahya Kemal Gençer hatıra fotoğrafı çektirdi.


Fotoğraflar