06 Ocak 2022

Gösterim: 7498

Tanıtım

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin hızla gelişen ve büyüyen kurumlarından biri olan Meslek Yüksekokulumuz kuruluşundan bugüne kadar 4101 öğrenci mezun etmiştir. Haziran 2021 itibarıyla 1229 öğrencisiyle 10 programda eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir. Meslek Yüksekokulumuzda eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde Haziran 2020 itibarıyla kadrolu toplam 29 akademik personel (1 Doç, 9 Dr. Öğr. Üyesi ve 19  Öğr. Gör.) ile 18 idari personel (4 idari personel, 3 yardımcı hizmetler, 6 güvenlik görevlisi ve 5 temizlik görevlisi) görev yapmaktadır.

Bölüm ve Programlar:

 

Fiziki Alan: Yüksekokulumuzun sahip olduğu fiziki imkanlar/alanlar öğrencilerin eğitimi boyunca hizmetine sunulmuştur. Toplam 201.647 m2 alana sahip yüksekokulumuz, 4.500 m2 ‘si derslik ve laboratuvarlar, 341 m2 kantin, standart ölçülerde halı saha,  2 adet standart ölçülerde basketbol sahası, yaklaşık 195.000 m2 yeşil alan ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.  

Derslik: 9 adet,

Maker Laboratuvarı: 1 adet,

Bilgisayar laboratuvarı: 3 adet,

Doğalgaz laboratuvarı: 1 adet,

İklimlendirme laboratuvarı: 1 adet,

Turizm laboratuarı: 1 adet,

Tasarım laboratuarı: 1 adet,

Kütüphane: 1 adet,

Konferans salonu: 200 kişi kapasiteli 1 adet,

Futbol sahası (halı saha): 1 adet,

Basketbol sahası: 2 adet,

Voleybol sahası: 1 adet,

Yemekhane: 1 adet,

Kantin: 1 adet

Sınıf ve laboratuvarlardaki eğitim için gerekli teknolojik donanımlar mevcuttur.

Okulumuzdan, Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK bünyesine devredilen arazi 15.718,00 m2 dir.

 

Dikey Geçiş Sınavı(DGS): Yüksekokulumuzu başarıyla bitiren öğrencilerimiz, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile Lisans programlarına kayıt yaptırarak Lisans diploması sahibi olabilmektedirler. Programlarımızda DGS ile geçiş yaptığınız lisans bölümünüzde birçok dersten muaf olmanızı sağlayacak müfredat çalışmaları yapılmıştır. Mesleğinde yeterliliği kanıtlanmış hocalarımız staj konusunda sizleri ilgili sektörlere yönlendirerek uygulamalı olarak mesleğinize hazırlanmanızı sağlamak için sizlere staj imkânı yaratılmasına gayret göstermektedir.

 

Değişim Programı: Yüksekokulumuzda öğrencilerimiz uluslararası ortamda, bilgi ve becerilerini artırması için yurtiçi/yurtdışı eğitim kurumlarını tanıma olanağı sağlayan Erasmus-Mevlana Programı (Yurtdışı Öğrenci Değişim Programı) ve Farabi Değişim Programı(Yurtiçi Öğrenci Değişim Programı) ile öğrenci değişim sistemi içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerimizin bu değişim programları kapsamında Avrupa`nın ve Ülkemizin çeşitli yükseköğretim kurumlarında eğitim öğretim görme imkânı da mevcuttur. Detaylı bilgi için üniversitemiz web sayfasında uluslararası sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

Beslenme Hizmetleri: Yüksekokulumuzda her gün öğrencilerimiz 3,75 TL karşılığında öğle yemeği ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Bunun dışında kantinden ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

 

Yurt Olanakları: İlçemizde Meslek Yüksekokulu kampüsümüzün 500 metre yakınında yapımı tamamlanan 360 (180 kız, 180 erkek) kişilik, Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) yurdu hizmet vermektedir. Gönen ilçemizde termal turizm nedeniyle pansiyonculuk gelişmiştir ve yaklaşık 2.000 kişinin konaklayabileceği kapasiteye sahip pansiyonlar bulunmaktadır. İlçemizde özel sektör tarafından işletilen kız yurtları bulunmaktadır.

 

Ulaşım: Gönen şehir otogarından 3 numaralı minibüs ile 10 dakika aralıkla sağlanmaktadır.

 

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Öğrencilerimizin derslerinden arta kalan serbest zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmelerine yönelik olarak, ilgi alanlarına göre sosyal ve kültürel faaliyetleri izlemeleri ya da bu faaliyetlere bizzat kendilerinin katılmaları ve faaliyetin içinde yer almaları, düzenlenen kurs ve eğitimlerle sağlanmaktadır. Detaylı bilgi için üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Kütüphane: Yüksekokulumuzda öğrencilerin hizmetine sunulan çeşitli alanlarda kitap vardır. Bunlar dışında Rektörlük merkez kütüphanemizde yayın/kitap/dergi vs bulunmaktadır.


Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tanıtım Filmi